Home » Vrijedna pobjeda košarkašica KK Jumper u Banjoj Luci
Sport

Vrijedna pobjeda košarkašica KK Jumper u Banjoj Luci

U utakmici 9. kola bh. košarkaške lige (Liga 12) za sezonu 2023/2024, košarkašice KK Jumper su bile, večeras, 15.12.2023.godine, na gostovanju kod ekipe ŽKK Mladi Krajišnik u Banjoj Luci.

Utakmica je odigrana u SD „Obilićevo“ Banja Luka pred oko 30 gledalaca.

U susretu između domaće ekipe ŽKK Mladi Krajišnik i zeničke ekipe KK Jumper, zasluženu i vrijednu pobjedu su ostvarile košarkašice KK Jumper iz Zenice.

Konačan rezultat i rezultati po četvrtinama:

ŽKK MLADI KRAJIŠNIK – KK JUMPER  51:58 (14:22), (20:12), (10:16), (7:8);

Sastav ekipe KK Jumper, poeni, najviše skokova:

Emira Šehić (cap) 2, Amna Kahrić 12 poena +10 skokova, Elma Feukić 5, Adna Omerdić 15, Aleksandra Begenešić 14 poena + 17 skokova, Kanita Smajić 4, Hana Đuherić, Lamija Bilić, Jelena Kapisoda 5, Sajra Huskanović 1, Ines Podojak. (Trener Eldar Durmić, pomoćni treneri Vedran Kulalić i Almir Omerčević).

Najefikasnije kod KK Jumper Adna Omerdić 15, Aleksandra Begenešić 14, Amna Kahrić 12 poena.

U redovima ŽKK Mladi Krajišnik najefikasnije Jovana Lukić sa 19 i Sonja Devura 16 poena;

Tok utakmice

Gostujuće košarkašice Jumpera vode sa 2:10, ali domaće košarkašice Mladog Krajišnika uspjevaju izjednačiti na 10:10. Jumperice su ponovo u seriji od 0:9 za rezultat 10:19. Do kraja prve četvrtine je 14:22 za gošće.

Kroz drugu četvrtinu Jumper je u stalnom vođstvu, ali u finišu 2.četvrtine domaće sa trojkom Jovane Lukić uspjevaju izjedmačiti na 34:34, što je i rezultat na kraju prvog poluvremena. Ovu četvrtinu dobile su domaće sa 20:12 i u potpunosti se revanširale gošćama za prednost iz prve četvrtine.

U trećoj četvrtini vidjeli smo i jedino vođstvo domaće ekipe na utakmici od 44:42, u šestoj minuti treće četvrtine. Do kraja četvrtine gošće prave seriju od 0:6, te je na kraju tri četvrtine utakmice 44:50 za Jumper.

Posljednja četvrtina je donijela „tvrdu“ utakmicu i za malim brojem poena, pa je rezultat ove četvrtine samo 7:8 za Jumper, za konačnih i zasluženih, 51:58 za Zeničanke.

Utakmica je protekla sa niskim procentom šuta, koji je kod obje ekipe samo 30 posto.

Doble-double učinak u ekipi Jumpera ostvarile su Aleksandra Begenešić sa 14 poena i 17 skokova, indeks korisnosti 28 poena, te Amna Kahrić sa 12 poena i 10 skokova, indeks 19 poena.

Jumper je sada na omjeru od šest pobjeda i tri poraza.

U narednom, 10.kolu košarkašice KK Jumper su domaćini ekipi „Zrinjski 2010“ iz Mostara.