Home » Pogledajte izvještaj i susret Čelik – Bosna (V)
Sport

Pogledajte izvještaj i susret Čelik – Bosna (V)

Nogometaši Čelika i Bosne iz Visokog večeras su na Bilinom polju u fantastičnoj atmosferi pred oko 4.000 gledatelja odigrali derbi meč 3.kola Druge lige FBiH, grupa “Centar”. U veoma uzbudljivom meču pobjedu je slavila ekipa iz Visokog rezultatom 0:1.

Domaći nogometaši od početka su pritiskali gol gostiju, ali nisu uspjeli da savladaju Bekana, Isaković je bio najbliži u 13. minuti ali je malo zakasnio nakon ubacivanja iz kornera. S druge strane gosti su preko Husnića i Vile imali dvije sjajne šanse u 15 i 16. minuti, ali Durmo je sjajno odbranio. Ipak u 36. minuti hladan tuš, Belmi Vila ponajbolji gostujući igrač nakon gužve i nekoliko odbijenih lopti zakucao je istu pod prečku za vodstvo gostiju 0:1. Imali su domaći nogometaši priliku u 45. minuti sa bijele tačke da poravnaju rezultat, ali je Ali Međuseljac slabo šutirao i Bekan je odbranio njegov udarac.

U drugom poluvremenu u igru je ušao Mahir Karić koji je donijelo dosta živosti u igri domaće ekipe. Vardo je u 47. minuti pogodio prečku, a par minuta kasnije Durmiš je iz izgledne situacije šutirao po sredini gola što je bio lak plijen za gostujućeg golmana. Nastavljali su se napadi domaće ekipe, a gosti su prijetili iz kontranapada, ipak golmani su danas bili na visokom nivou. U 89. minuti ponovo jedanaesterac za Čelik, loptu je na bijelu tačku namjestio Mahir Karić, koji pogađa prečku i ostaje 0:1 što je bio i konačni rezultat za veliku pobjedu gostiju, koji su u finišu meča ostali i sa igračem manje.

Nakon tri odigrana kola Bosna je prva sa devet bodova, dok je Čelik ostao na šest. Vrijedi istaći da je domaći trener Armin Duvnjak nakon 19 uzastopnih pobjeda na klupi Zeničana, danas upisao i prvi poraz u 20 zvaničnom meču na klupi Čelika.

Vrijedi istaći i pohvaliti sjajnu taktiku gostujućeg trenera Omera Joldića i čini se da je rukovodstvo kluba iz Visokog napravilo pravu stvar kada je na klupu dovelo ovog bivšeg trenera Željezničara.

U narednom kolu Čelik će u goste ekipi Batona, dok će Bosna dočekati tim Azota.