Home » Čelik u generalci na Bilinom polju bolji od Laktaša
Sport

Čelik u generalci na Bilinom polju bolji od Laktaša

Nogometaši Čelika danas su na stadionu Bilino polje odigrali generalku pred početak sezone u 1.ligi FBiH, protivnik Zeničanima bila je ekipa Laktaša, član 1.lige RS-a. U veoma dobrom meču pobjedu je slavila ekipa Čelika rezultatom 3:2.

Zeničanima je današnja utakmica bila peta od početka priprema (Mladost pobjeda 2:1, remi protiv Rudara iz Kaknja 1:1, remi protiv Šibenika 0:0, te poraz od Famosa 2:0).

Od prve minute danas je trener Armin Duvnjak u tim stavio posljednje pojačanje, napadača Anesa Mašića, koji je jučer potpisao ugovor sa Zeničanima. Od prve minute domaći nogometaši krenuli su ofanzivno ka golu gostiju,a nakon nekoliko propuštenih šansi do vodstva stižu u 18. minuti, Durmiš je proigrao Bajramovića, ovaj sjajno centrirao, a na drugoj strani sam je bio Emir Karalić, koji rutinski posprema loptu u mrežu gostiju za 1:0. Nastavili su se napadi domaćeg tima, a do novog gola Zeničani dolaze u 28. minuti, nakon dodavanja Karalića s desne strane, Mašić se driblingom oslobađa svojih čuvara te lijevom nogom sa oko 10-tak metara posprema loptu u mrežu Laktaša za rezultat 2:0. Do kraja poluvremena još jedan gol u mreži gostiju u 44. minuti nakon sjajne asistencije Međuseljca, Mašić lob udarcem postiže svoj drugi gol na današnjoj utakmici za 3:0 za Čelik, a to je ujedno bio i rezultat prvog dijela.

Stručni štab domaćeg tima na poluvremenu je u svlačionici ostavio dvostrukog strijelca, a šansu je dobio Tarik Pehilj, napadač koji se nalazi na probi, te će se nakon današnjeg meča odlučiti o njegovoj sudbini, odnosno hoće li ostati na Bilinom polju. U 52. minuti Laktaši su prvi puta zaprijetili, a nakon kornera i udarca glavom Hadžića, sjajnom paradom istakao se Adi Durmo koji spašava svoj gol. Samo tri minute kasnije gosti postižu gol, nakon lijepe kombinatorike u igri, lijep gol postiže rezervista Džafo Hadžić za rezultat 3:1. Taj gol kao da je dao krila ekipi Laktaša, koji već u 60. minuti stižu do drugog gola, nakon što domaći igrači nisu dobro ispucali loptu, onda dolazi do napadača gostiju Milana Šikanjića koji je izašao sam pred golmana Durmu i rutinski ga savladao za rezultat 3:2. U drugom dijelu oba trenera izvršili su veliki broj izmjena, a u 64. minuti samo nekoliko minuta nakon ulaska povrijedio se Adnan Hrelja, što je sigurno zabrinulo stručni štab domaćeg tima koji je najozbiljnije računao na ovog igrača. U 78. minuti velika šansa za Čelik i Tarika Pehilja, koji je izašao sam pred golmana gostiju, ali ga nije uspio matirati. Do kraja utakmice nije bilo promjene rezultata, te je Čelik slavio pobjedu konačnim rezultatom 3:2 u veoma dobrom meču, gdje je prvo poluvrijeme pripalo domaćim nogometašima, dok su gosti u drugom dijelu pokazali da će biti pretendent za visok plasman naredne sezone u 1.ligi RS-a.

Zeničani će u prvom kolu 1.lige FBiH narednog vikenda gostovati u Olovu kod domaće Stupčanice, koja je sigurno jedan od najozbiljnijih kandidata za visok plasman u narednoj sezoni.