Home » Ahmed Fazlić iz Zenice ostvario dječački san: Prvijencom “Sipajte još jednu” oduševio publiku
Zabava

Ahmed Fazlić iz Zenice ostvario dječački san: Prvijencom “Sipajte još jednu” oduševio publiku

Ahmed Fazlić iz Zenice ostvario dječački san: Prvijencom “Sipajte još jednu” oduševio publiku- Ahmed Fazlić, 25-godišnji muzičar i pjevač iz Zenice, objavio je svoj prvi singl “Sipajte još jednu”, koji je odmah izazvao veliku pažnju publike.

Ahmed, koji je još od malih nogu volio muziku, sa dvije godine već je pjevušio uz klavijature, a danas može reći da živi svoj dječački san.

Pjesma je, kaže, rezultat saradnje s poznatim tekstopiscem i muzičarem Ljubinkom Tanasićem iz Beograda.

Tanasić mu je poslao desetak pjesama, a on je odabrao dvije – “Sipajte još jednu” i baladu koja će izaći 2026. godine.

– Pjesme sam kupio još prošle godine, ali sam čekao nekoliko mjeseci do objave. Konačno je pjesma puštena na svim društvenim i streaming servisima – kaže Ahmed.

Aranžman i vokale Ahmed je snimao u Bijeljini u studiju “S” kod maestra Ratka Stojanovića, dok je spot uradio Elman Omić.

– Vikendima, pet godina zaredom, intenzivno nastupam. Publika me je od početka podržavala, a kada je pjesma izašla, podrška je bila toliko velika da je nadmašila sve što sam očekivao. Poruke, pozivi i dijeljenja dolaze sa svih strana, čak i od onih koji me ranije nisu podržavali – dodaje Ahmed.

Posebno mu je u sjećanju ostao prvi koncert na Trgu u Zenici, ali i nastupi u Bugojnu i drugim gradovima, gdje ga je publika dočekala s nevjerovatnom energijom.

– Publika je emotivna, pjesme me često natjeraju i na suze. Svaka svirka je posebna, a najveća satisfakcija mi je kada vidim da publika osjeća ono što i ja dok pjevam – kaže pjevač.

Ahmed ističe kako je ljubav prema muzici ono što ga vodi.

– Muzikom se bavim iz ljubavi i emocije, a ne iz koristi. Velika konkurencija postoji, ali ja gledam na kolege prijateljski. Bolje da svi radimo i podržavamo jedni druge – govori Fazlić.

Najbliži stil njegovom senzibilitetu je onaj Tome Zdravkovića i Ace Pejovića.

Ahmed ističe da on nije ni klasični narodnjak ni zabavnjak, već izvođač koji publiku osvaja emocijom i iskrenošću.

Osvrnuo se i na zaradu koja, neosporno, dolazi kroz ovaj posao.

– Ljubav prema muzici je ono što ostaje i što daje smisao svemu. Ovaj posao volim, radim ga iz ljubavi, a otom potom – auta nekretnine, imovina. Sve je to od danas do sutra. Dokaz za to je rahmetli Halid Bešlić. Nikog nije pitao kako se zove ni koje je vjere. Na kraju samo ostaje jesi li ili nisi bio dobar čovjek. Kada radiš nešto iz čiste emocije, to publika i primijeti. Na kraju, najvažnije je biti i ostati dobar čovjek, jer publika to istinski poštuje – kaže na kraju Fazlić.