Home » Travnik u uzavreloj atmosferi na Piroti golom Gasala savladao Čelik
Sport

Travnik u uzavreloj atmosferi na Piroti golom Gasala savladao Čelik

Nogometaši Travnika danas su na Piroti dočekali ekipu Čelika u okviru 3.kola 1.lige FBiH. U uzavreloj atmosferi pred više od 2.000 navijača koja dugo nije viđena na ovom stadionu na kraju je Travnik golom u finišu meča slavio pobjedu rezultatom 1:0.

Zeničane je danas u Travnik došlo bodriti više od 1.000 navijača koji su bili smješteni na glavnoj tribini. Čelik je u ovaj meč ušao sa dvije pobjede u dva meča, dok je Travnik upisao jednu pobjedu u jednom susretu protiv Gradine u gostima, dok prvi meč na domaćem terenu nisu igrali protiv Simm Baua koji je izbačen iz lige.

Prvu šansa viđena je u 15. minuti, Smajlović je ubacio s lijeve strane, golmanu Travnika lopta posljednjem trenutku. U 18. minuti kontranapad Travnika, Gasal je dobro istrčao, ali njegov šut iskosa s desne strani brani Durmo. Ništa se nije događalo do 38. minute tada je zbog povrede igru napustio Martinović, a njega je zamijenio novajlija Džanković. U 40. minuti Marković sa više od 20 metara šutira i pogađa prečku gola Čelika. Na poluvrijeme se otišlo pri rezultatu 0:0.

Drugo poluvrijeme bolje otvaraju gosti, a šut Smajlovića u 50. minuti brani Mujezinović. U Fminuta kasnije gužva pred golom Travnika, Mašić je u dva navrata bio u dobroj šansi, prvi put mu je Mujezinović odbranio udarac, dok je drugi udarac izblokiran od strane odbrane Travnika. Nova šansa šansa za goste u 65. minuti Džanković je sam istrčao kontranapad, pretrčao s loptom više od 60 metara izašao pred golmana gostiju, ali nije imao snage za završni udarac i Mujezinović je to odbranio. Samo dvije minute kasnije i Mašič iz slobodnog udarca sa više od 20 metara šutira malo iznad prečke. U 73. minuti potez o kojem će se dugo pričati, Mašić je išao sam prema golu gostiju, s leđa ga je oborio Duraković, a glavni sudija Filip Antić iz Orašja umjesto da svira faul za goste i izravan crveni karton kao posljednjeg igrača odbrane pustio je da se nastavi igra. Pokušavali su i jedni i drugi da dođu do gola, a u finišu meča Hamza Gasal postiže sjajan gol za vodstvo Travnika 1:0 nakon što je pobjegao neozbiljnom Raševiću.

Na kraju 1:0 za Travnik, iako je po svemu prikazanom danas remi bio najrealniji rezultat.Treba na kraju dodati i veoma lošu arbitražu sudijske trojke, a posebno glavnog arbitra Filipa Antića iz Orašja, koji još nije dorastao da sudi ovakve utakmice.

Nakon tri odigrana kola Čelik i Travnik imaju po šest osvojenih bodova.

U narednom kolu Čelik će dočekati Zvijezdu, dok će Travnika na gostovanje Jedinstvu.