Home » Stupčanici i Čeliku po bod u Olovu, pogledajte majstoriju Mašića za vodstvo na gostovanju
Sport

U prvom meču NK Čelik u okviru Prve lige FBiH u Olovu je naše igrače dočekala domaća Stupčanica.

Ova dva tima mnogi vide u borbi za prvo mjesto pored FK Sloboda, a međusobni duel na stadionu Danac završen je remijem (1:1).

Meč je okončan podjelom bodova, rezultat je na kraju bio 1:1-.

Igrala se 22. minuta kada je Anes Mašić iz slobodnog udarca vrhunski pogodio i doveo Zeničane u vodstvo.

Bio je to pogodak kakav se rijetko viđa i gosti su mogli da slave.

Mašić je obradovao armiju navijača Čelika koji su pored stadiona jer nisu mogli na tribine.

Ipak, od prve minute pružaju veliku podršku.

Mašić je stigao u Čelik iz NK Travnik, a nastupao je prethodno za Zrinjski, GOŠK…, te bio mladi reprezentativac naše zemlje.

Stupčanica je u 43.minuti izjednačila, ali gol mehanovića nije snimljen zbog nestanka električne energije na tribini na kojoj se nalazila kamera domaćina.

Navijači Čelika koji su morali biti pored stadiona imali su razloga za slavlje.

Stupčanica je bila blijeda u prvom dijelu, ali probudila se pred sami kraj i Mehanović u 44. minuti izjednačuje.

U nastavku bolja igra Stupčanice. Prijetili su domaći, bili mnogo agresivniji, a vrijedi izdvojiti pokušaje Karahmetovića i Živkovića.

83. minuti velika gužva pred golom Čelika, no Živković je u posljednji čas izblokiran.

Do kraja je ostalo 1:1.

Pogledajte ovdje izjavu trenera Čelika Armina Duvnjaka nakon završetka utakmice:

Ekipe su počele utakmicu u sastavima:
NK Stupčanica: Ćulov, Edwin, Bešić, Živković, Aletić, Božić, Džafić, Božić, Alić, Islamagić, Mehanović.
NK Čelik: Durmo, Bajramović, Horić, Vardo, Mehić, Durmiš, Međuseljac, Karalić, Mašić, Žuna, Sivac.