Home » Slovačka – BiH 2:0 (2:0)
Sport

Slovačka – BiH 2:0 (2:0)

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine izgubila je rezultatom 2:0 od Slovačke u utakmici drugog kola kvalifikacija za EP 2024. u Njemačkoj. Golove za domaću ekipu postigli su Mak u 13. i Haraslin u 40. minuti.

Reprezentacija Bosne i Hercegovine u večerašnji susret u Bratislavi ušla je sa istim sastavom kao i u prvom kolu u kojem je pobijedila Island sa 3:0. Ipak, u odnosu na prethodni meč izabranici selektora Faruka Hadžibegića u potpunosti su podbacili, ne napravivši za 45 minuta niti jednu priliku za gol.

S druge strane, Slovačka je od početka krenula potuno ofanzivno, agresivno u sredini terena, ne dozvoljavajući protivniku niti u jednom trenutku da razvije akciju. Domaći su bili bolji u svim segmentima i zasluženo su na odmor otišli sa sigurnom prednošću.

U 13. minuti Slovačka je povela golom Maka, koji je iskoristio neodlučnost odbrane BiH i sa ivice šesnaesterca prizeminim udarcem savladao Šehića. I u nastavku meča BiH nije mogla da odigra nijedan organiziran napad, pa su Slovaci nastavili ozbiljno prijetiti Šehićevom golu. U 40. minuti su udvostručili prednost nakon još jedne loše reakcije odbrane bh. tima, a strijelac je bio Haraslin. Slovaci su mogli i do trećeg gola, nakon što je Milićević zamalo postigao autogol, neoprezno vrativši loptu za golmana Šehića koji je krajnim naporom uspio da sačuva mrežu i izbije loptu u korner.

Zmajevi su u nastavku zaigrali nešto organizovanije i angažovanije, a u igru je ušao i roviti Edin Džeko u posljednjih pola sata.

Najbolju šansu da se vratimo u utakmicu propustili smo u 66. minuti. Dedić je sjajno centrirao, Demirović je glavom šutirao, ali lopta je prohujala pored gola i to je bilo sve od reprezentacije BiH.

Slovačka je do kraja propustila šansu preko Pekarika i pravi zicer koji u gol nije pretverio Suslov kada sa svega nekoliko metara nije pogodio prazan gol i do kraja je ostalo 2:0 za domaće.

Kvalifikacije se nastavljaju u junu kada ćemo gostovati Portugalu (17. juni), a tri dana kasnije na domaćem terenu dočekujemo selekciju Luksemburga.

Rezultati grupe J:

Slovačka – BiH 2:0 (Mak 13’, Haraslin 40’)

Luksemburg – Portugal 0:6 (Ronaldo 9’, 31’, Joao Felix 15’, Silva 18’, Otavio 77’, Leao 89’)

Lihtenštajn – Island 0:7 (Olafsson 3’, Haraldsson 38’, Gunnarsson 48’, 68’, 73’ pen., Gudjohnsen 85’, Ellertsson 87’)

Gol Roberta Maka za 1:0 pogledajte OVDJE..

SVKSlovačka BIHBosna i Hercegovina
1. Martin Dúbravka (GK) 12. Ibrahim Šehić (GK) (C)