Home » Sjajna utakmica u Austriji završena remijem
Sport

Sjajna utakmica u Austriji završena remijem

U Austriji je odigrana međunarodna prijateljska utakmica između ekipa GAK 1902 i ekipe Čelika.

U sjajnoj atmosferi, pred punim tribinama stadiona Gratkorn ekipe su igrale vrlo atraktivan i kvalitetan fudbal.

Od početka susreta ekipa Čelika je snažno ušla u susret, ali domaćini su na samom početku susreta nakon nespretne reakcije odbrane Čelika došli u vodstvo

Ubrzo nakon toga ekipa Čelika se vratila u susret, a za 1:1 pogodio je Ali Međuseljac.

Ostatak poluvremena je proticao u dobroj igri ekipa, a u zadnjim sekundama prvog poluvremena domaćin ponovo pogađa iz prekida i na poluvrijeme odlazi sa prednošću 2:1.

U drugom poluvremenu ekipa Čelika je imala nekoliko sjajnih napada, a svoju dobru igru krunisali su pogotkom Mirsada Šijerkića za 2:2.

Do kraja susreta nije bilo promjene rezultata i utakmica je završena GAK 1902- NK Čelik 2:2.

Narednog vikenda ekipu Čelika očekuje utakmica 1/8 Kupa BiH u Zenici, a protivnik je FK Radnik Bijeljina.

TOK SUSRETA:

GAK 1902 – NK Čelik Zenica 2:2 (2:1), prijateljska međunarodna utakmica.

Domaći su poveli sa 1:0 u 18′ preko Grafa. Prvi gol za Čelik postigao je Ali Međuseljac u 19′, izjednačivši rezultat na 1:1. Čelik je primio drugi pogodak iz prekida u zadnjoj sekundi susreta, 45′, a strijelac je bio Peham, za rezultat prvog poluvremena, 2:1 za domaće.

Na 2:2 izjednačio je Mirsad Šijerkić u 56′, što se ispostavilo kao konačan rezultat. U Gracu je bio veliki broj navijača Čelika –Robijaša.