Home » Rukometaši ŠR Čelik Junior izborili plasman u Premijer ligu BiH
Sport

Rukometaši ŠR Čelik Junior izborili plasman u Premijer ligu BiH

U 22. kolu Prve lige FBiH Sjever ekipa ŠR Čelik Junior Zenica dočekala je devetoplasiranu ekipu Rukometnog kluba Donji Vakuf.

Pred oko 700 gledalaca u zeničkoj Areni “Husejin Smajlović” ekipa Čelik Juniora od prve minute je nametnula brzu igru i iz kontranapada došla do velike prednosti. Ekipa je već na poluvremenu imala 13 golova prednosti, a u nastavku susreta su održavali ovu razliku.

Svi igrači su dobili priliku za igru i u sjajnoj atmosferi ekipa Čelik Juniora je ovaj susret privela kraju i slavila 49:34.

Najbolji u ekipi domačina bio je Suljić sa 11, Torlaković sa devet i Omerović sa sedam postignutih golova.

Kod gostiju bolji od ostalih bio je Huber koji je postigao 12 golova, a Kero je dodao devet.

U ovoj utakmicu za ekipu Čelik Juniora su u sastavu bili: Hodžić, Bajramović, Mrako, Suljić, Međugorac, Ikić, Čeljo, Ekinović, Beganović, Torlaković, Ajanović, Lajić, Tufekčić, Matošević, Džakmić, Grabus, Omerović i Pašalić.

Ovo je historijski trenutak za ekipu Čelik Juniora koja je po prvi od osnivanja postala član najjačeg ranga takmičenja u bosanskohercegovačkom rukometu.